(067) 443-93-97, (050) 443-93-99

Хронобіоритмологічні аспекти адаптації у спорті

  • 380 грн

У підручнику розглянуто основні теоретичні положення хронобіоритмологічної теорії, наведено класифікацію біоритмів. Викладаються сучасні погляди на циркадіанну організацію функцій організму, онтогенез циркадних ритмів, взаємозв’язок адаптації та біоритмів, індивідуальних особливостей біоритмів з адаптивними особливостями організму людини. На прикладі добових, місячних і сезонних ритмів, ритму «сон–неспання» дано уявлення про адаптивну роль часової організації функцій організму. Розглянуто класифікацію і причини виникнення десинхронозу, методи його корекції. Подано біоритмологічні особливості адаптації жіночого організму до фізичних навантажень.

Особливу увагу приділено хронобіоритмологічним аспектам адаптації спортсменів до різних фізичних навантажень та умов середовища, впливу хронотипу на часову організацію систем організму спортсменів, характеристикам функціональних систем, що лімітують спортивний результат і більшою мірою схильні до довгострокових адаптаційних перебудов. Розлянуто питання енергоінформаційних взаємодій організму людини з навколишнім середовищем. Докладно викладено правила та методи проведення хронобіологічних спостережень, ритмокардіографічні методи оцінювання функціонального стану організму людини.

Підручник рекомендовано для студентів фізкультурних ЗВО та спортивних факультетів педагогічних ЗВО, спеціалістів зі спортивної фізіології та спортивної медицини, адаптивної фізичної культури.

  • ISBN: 978-617-7492-20-6
  • Мова видання: УКР
  • Тип обкладинки: М'яка
  • Розмір: 170 х 240 мм
  • Вага: 500г

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Захист від роботів