(067) 443-93-97, (050) 443-93-99

Українське агрономічне ґрунтознавство. Т.2.

  • 520 грн
  • Автор: Полупан М.І., Величко В.А.
  • Видавництво: Аграрна наука
  • Рік видання: 2019
  • Сторінок: 444
  • Склад: На замовлення

Підручник присвячено ґрунтовим ресурсам України як незамінному природно-економічному потенціалу щодо використання у сільськогосподарському виробництві для задоволення потреб суспільства продовольчою продукцією. Показано велику їх різноманітність за рахунок компонентного складу стосовно зональності екологічних умов формування. Доведено притаманність ґрунтовим ресурсам функціонально системного взаємозв'язку між екологічними умовами формування, агрономічними властивостями та їхньою продуктивною здатністю. Підручник умовно розподілено на дві частини.

 У другій частині підручника подано генетичну еколого-субстантивну класифікацію ґрунтів України як параметричну систему їх диференціації в розрізі ієрархії таксономічних одиниць на підставі адекватності між кількісними показниками їхніх властивостей та умов формування. На підставі ґрунтово-екологічного районування встановлено 6 послідовних рівнів територіальної диференціації ґрунтового покриву за принципом адекватності ґрунтових тіл умовам навколишнього середовища. Кожна виділена структурна одиниця педосфери (зона, підзона, фація, провінція, педопарцела і пеооротоп) характеризується специфічними ознаками властивостей та параметрами природних факторів їхнього формування. А відтак вони на виділених територіях у сукупності зумволюють формування різного за параметрами агровиробничого ресурсного потенціалу. Зональність показано як фактор географії ґрунтів за еколого-генетичним статусом. Характеристику ґрунтів у підручнику наведено в межах потенціалу основних сільськогосподарських культур. Зони спеціалізації землеробства Україні і великомасштабне дослідження ґрунтового покриву - стратегічні заходи його ефективного збалансованого використання. Представлено фундаментальну інформацію про ґрунтові ресурси України в аспекті агрономічного спрямування щодо їхнього зонально зумовленого еколого-генетичного статусу ґрунтів, їхніх властивостей, продуктивної здатності, охорони, підвищення родючості і раціонального викроистання.

   Рекомендовано для підготовки бакалаврів в агрономічних закладах вищої освіти ІІ-ІV рівнів акредитації з напряму "Агрономія", а також для біологічних, географічних та інших спеціальностей, аспірантів і широкого кола фахівців, пов'язаних із земельним кадастром України, оцінюванням родючості та раціональним використанням ґрунтів.

  • ISBN: 978-966-540-476-7
  • Мова видання: УКР
  • Тип обкладинки: Тверда
  • Розмір: 175 Х 245 мм
  • Вага: 1,500г

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Захист від роботів