(067) 443-93-97, (050) 443-93-99

Як видати книгу: інструкція

Видати книгу – справа складна, хоч і надзвичайно цікава. Не дивно, що в авторів виникає купа запитань – від простих (у якому форматі надсилати рукопис? Чи надаєте ви ISBN?) до комплексних (від чого залежить ціна? Що входить у додрукарську підготовку видання?).

Ми зрозуміли ваше збентеження і підготували детальну інструкцію з видання книги.

 

Крок 1. Рукопис

 

У якому вигляді наразі ваш рукопис? Якщо він повністю готовий, систематизований, вичитаний та не потребує додаткового втручання у текст, то його можна відправляти до нас на верстку (Крок 3) у форматі .doc або .docx. Є кілька способів доставки рукопису: 1) електронною поштою (наша скринька – publish@profbook.com.ua), 2) приїхати в наш офіс (за попередньою домовленістю) та віддати матеріал особисто.

Якщо ваш матеріал не потребує верстки, то відправляти його варто у форматі .pdf.

Для попереднього прорахунку вартості та термінів чекаємо на ваш лист з поміткою *для прорахунку. У ньому має бути: кількість сторінок, формат (розмір видання у мм, до прикладу, формат А5 – 148×210 мм), кольоровий чи чорно-білий блок у книги, м’яка чи тверда обкладинка має бути, наявність/відсутність таблиць та формул, чи потрібно створювати обкладинку, чи потрібно додавати ISBN.

Щодо ISBN: так, ми надаємо ISBN

 

Вимоги до макетів

 1. Формат (розмір) – А4 (210 × 297 мм), А5 (148 × 210 мм) або В5 (176 × 250 мм). Якщо видання має нестандартний формат, це потрібно вказати у листі.
 2. Наявність обов’язкових елементів видання. На титулі має бути вказана назва, ім’я автора/авторів, назва організації/інституції, за підтримки якої виходить книга (за потреби), місто, рік виходу. На звороті титулу – УДК, авторський знак (рекомендовано), анотація, бібліографічний запис, копірайти. На останній сторінці – вид видання за цільовим призначенням, назву та номер випуску серії (за потреби), ім’я автора/авторів, назву видання, формат паперу та частку аркуша, обсяг видання в умовних друкованих аркушах (рекомендовано), тираж. Детальніше можна дізнатися у ДСТУ 4861:2007. Видання. Вихідні відомості.
 3. Уніфікований стиль: оформлення кожного елементу має бути однаковим у всьому виданні.
 4. Поля мають бути не менше 1 см. Оптимальний варіант для наукових та технічних видань – 2 см (верхні, нижні, зовнішні, внутрішні).
 5. Відсутність «висячих» рядків (кожна сторінка має закінчуватися та починатися не менш ніж 2 рядками).
 6. Якісні зображення.
 7. Однакові відступи між блоками тексту, заголовками різного рівня, таблицями та текстом, текстом і зображеннями.

 

Крок 2. Договір

 

З авторами ми підписуємо договір про передачу немайнових прав на період, що визначається сторонами під час особистої зустрічі.


Крок 3. Верстка + створення обкладинки

 

Ціна та термін верстки визначаються індивідуально.

На які чинники ми звертаємо увагу, коли визначаємо термін та ціну верстки?

 

 • Кількість сторінок;
 • наявність таблиць, формул та зображень;
 • наявність навігації у виданні (розділи, підрозділи, параграфи);
 • структура тексту (кількість виділень, виносок, додаткових зображальних елементів).

 

Мінімальний термін верстки – 10 днів.

Звертаємо увагу на те, що ціна верстки залежить від того, наскільки уважно дотримані вимоги з Кроку 1 (вимоги до макетів)!

Дизайн обкладинки обговорюється індивідуально. Мінімальний термін створення обкладинки – 1 день.

 

Крок 4. Узгодження верстки

 

Після внесення правок готовий макет відправляють авторові.

Тільки після того, як автор дасть дозвіл на друк, ми відправляємо книгу до типографії.

 

Крок  5. Доставка

 

Якщо ви перебуваєте у Києві, то забрати замовлення можна у нас в офісі за адресою вул. Героїв Сталінграда, 38. Також ми пропонуємо опцію доставки по Києву. У іншу міста доставка здійснюється Новою поштою або Укрпоштою.