Дано комплексну оцінку з кліматичної, економічної, грунтової та технологічної точок зору регіонів України, що дасть змогу при відносно низьких ресурсозатратах оптимізувати вирощування високопродуктивних промислових насаджень. Уточнено групування грунтів за ступенем їх придатності для вирощування яблуні. Оцінка існуючих інтенсивних промислових садів дала можл..
Висвітлено біологічні й екологічні особливості культури яблуні, господарсько-біологічні властивості основних підщеп, подано сорти, включені до Державного реєстру сортів рослин України і рекомендовані для вирощування перспективних сортів яблуні в інтенсивних насадженнях. Викладено основи створення скороплідних високоврожайних яблуневих насаджень, технології в..
Монографія є узагальненням результатів наукових досліджень з розробки адаптивних технологій вирощування яблуні в Україні. Видання призначене для широкого кола читачів, у тому числі вчених, агрономів, студентів аграрних ВУЗів, аспірантів, садівників-аматорів...
Яблуня є основною плодовою культурою в Україні. Щоб обрати потрібний сорт яблуні, садівник має добре володіти інформацією про природні умови вирощування, обрану технологію вирощування, призначення плодів. В книзі докладно описано близько 150 сортів – розповсюджених і перспективних на найближчих 15-20 років. Висвітлено роль сорту у виробництві та використанні..
В книзі наведено результати багаторічного вивчення імунних інтродукованих і нових сортів яблуні, виведених в ІС НААН України. Подано опис біологічних особливостей росту, цвітіння, плодоношення, смакових властивостей та лежкості плодів. Для наукових працівників, спеціалістів сільськогосподарських підприємств, фермерів, садівників-аматорів...
Due to polymorphism, apples have extraordinary diversity. Depending on variety, apple fruits can differ in color, shade or size; apples even can be oval or pear-shaped. There are more than 10,000 varieties of apple, which vary in taste, shape, juiciness, texture, color, firmness and other qualities. For these reasons, apples have been diversely studied, and ..
Викладено практичні рекомендації з моніторингу домінуючого складу шкідливих членистоногих в яблуневих садах та оптимізації захисних заходів. Наведено основні методи оцінки фітосанітарного стану насаджень яблуні, запропоновано комплекс заходів раціонального застосування пестицидів з урахуванням чисельності домінуючих видів комах і кліщів і механізму дії препа..
В довіднику представлено історію досліджень морфологічних ознак вегетативних органів одно- дворічних плодових рослин, які проводили класики помологічної науки. Викладено положення про апробацію сортів плодових культур і докладний опис вищезгаданих ознак в саджанців і маточних дерев різних сортів яблуні, що введені в Держреєстр сортів рослин, які придатні для..
Изложены данные многолетних исследований функционирования комплекса микроорганизмов в основных типах почв яблоневых насаждений. Обосновываются пути целенаправленного регулирования протекающих в почвах процессов с целью улучшения биологических свойств почв и их плодородия, а также предохранение окружающей среды от загрязнения агрохимикатами. Для микробиологов..
Визначено місце яблуні серед інших плодових і ягідних культур з урахуванням площ її садів та обсягів вирощуваної продукції (в динаміці) за останні 10 років, проаналізовано популярний сортимент в Україні та провідних країнах. Висвітлено особливості сортовивчення яблуні в минулому і в теперішній час, а також методику характеристики сортів за морфологічними та ..
Рекомендації розроблені на основі результатів досліджень, проведених в Інституті садівництва НААН. Представлено типи крон дерев зерняткових плодових культур, способи формування та обрізування їх в інтенсивних насадженнях...
Яблони и груши – самые популярные плодовые деревья, издавна растущие в садах средней полосы России. Но чтобы каждый год получать урожай ароматных и сочных плодов, надо представлять себе особенности сортов и грамотно за ними ухаживать. Опытом посадки, обрезки, подкормки поделится с вами серьезный ученый-химик Р.М. Чечеткин, для которого садоводство стало втор..