(067) 443-93-97, (050) 443-93-99

AGROEXPO-2020: підсумки

В 2020 році кількість компаній-учасниць, з ряду причин не змогли приїхати – це іноземні експоненти з Туреччини, Польщі та Білорусії.


Цьогоріч традиційної реєстрації відвідувачів не було, в зв’язку з карантинними обмеженнями (для того, щоб уникнути скупчення людей),  проте, за попередніми даними отриманими емпіричним шляхом (заповнюваність автостоянки, списки реєстрацій учасників тощо), за чотири дні роботи виставки  її відвідали 38 000 – 42 000. Надзвичайно насиченим та продуктивним виявився саме другий день виставки, так як кількість цільових відвідувачів просто «зашкалювала».


За дні роботи виставки в межах робочих візитів на найбільшу виставку завітали: делегація Китайської діаспори в Україні та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні – Ігор Сокол.


Традиційно під час роботи виставки відбулась низка семінарів, конференцій, панельних дискусій. Так, у перший день роботи виставки ділову програму «AGROEXPO-2020» відкрив семінар «Сучасні проблеми агропромислового комплексу області та перспективи розвитку в умовах зміни клімату» (напрямки державної підтримки сільського господарства у 2020 році та перспективи на 2021-2023 роки; імплементація земельної реформи, передові технології та досягнення аграрного сектору Ізраїлю). Всеукраїнський науковий інститут селекції провів панельну дискусію «Основні критерії вибору гібридів соняшнику та кукурудзи». Відбувся «круглий стіл» «Національна система кваліфікації – міст між освітою та ринком праці» під час якого було проведене обговорення проблем реалізації державної політики у сфері кваліфікацій та важливість якості професійних кадрів з точки зору роботодавців.


На виставці цьогоріч були представлені провідні бренди сільськогосподарського машинобудування – як іноземні, так і вітчизняні. Хотілось би зазначити, що  за  ініціативи Федерації роботодавців України, на виставці була представлена мультибрендова експозиція вітчизняної комунальної техніки.


Аграрії мали змогу ознайомитись  з максимально можливою номенклатурою техніки та обладнання для АПК,  оновити свій технопарк, а  також їх увазі була запропонована експозиція племінних порід тварин та птиці.


Окремою експозицією в рамках виставки була виставка  «AUTOLAND»,  на якій були представлені легкові та вантажні автомобілі  світових брендів.


На AGROEXPO-2020 аграрії впродовж 4-х днів роботи мали можливість купити сільгосптехніку за акційними цінами: у разі підписання договорів на купівлю техніки безпосередньо на виставці -  аграрії отримували знижку від 5%,  в разі коли техніка була забрана з експозиції – 10%.


З кожним роком на AGROEXPO зростає Всеукраїнський освітній ярмарок. В 2020 році свої наукові потужності показали 30 ЗВО з різних куточків України.


В межах «АGROEXPO» традиційно пройшов культурно-розважальний захід «Покровський ярмарок»   з міні-експозиціями товарів декоративно-ужиткового мистецтва, частуванням, виступами творчих колективів та  вже традиційним конкурсом "Гарбуз-велетень". В 2020 році  переміг гарбуз Валентини Білоконенко з селища Степового Кіровоградської області. Вага гарбуза-велетня склала 55,3 кг. Переможниця отримала у подарунок 32-дюймовий телевізор.


Під час «Покровського Ярмарку»  цього року  відзначали 175 років від дня народження нашого видатного земляка-драматурга Івана Карпенка-Карого (Тобілевича), персонаж однойменного твору якого – Мартин Боруля є символом-брендом ярмарку.

Також пройшов фестиваль вуличної їжі «Єлисавет Смак Fest», який тривав всі чотири дні виставки та  дав змогу відвідувачам посмакувати різноманітними стравами кухонь народів світу.