Людина, яка любить свою роботу, думає про неї навіть у відпустці. Так, перебуваючи в маленькому грецькому містечку Верія, ми заради інтересу зазирнули до місцевої бібліотеки.

 

Зовні будівля виглядала цілком звичайно і зовсім непомітно. Зате всередині дуже світло, просторо і яскраво! На реєстрації зустрічають усміхнені жінки, які раді нам допомогти, однак зовсім не володіють англійською. В результаті одна з них просить нас зачекати і зникає. Тим часом ми оглядаємося на всі боки з легкою заздрістю.

 

Дитячий зал в бібліотеці представлений не тільки величезним вибором книг, а й ігровою зоною зі всілякими розвивайками.

 

Для старших дітей стоять комп'ютери можна зробити запит на потрібну книгу в електронному каталозі, оформити підписку і просто вийти в інтернет. Взагалі, в бібліотеці кожен зал обладнаний комп'ютерами та безкоштовним вай-фаєм.

 Поки ми намагаємося розібратися з дивовижним бібліотечним автоматом для реєстрації та ідентифікації абонентів, до нас підійшла директорка, з якою ми нарешті змогли поспілкуватися. Запитала хто ми і звідки, люб'язно запропонувала екскурсію по бібліотеці. Ми зраділи і трохи зніяковіли від такої привітності, адже спочатку просто збиралися заглянути на хвилинку.

 

 Оглянувши кілька залів на перших двох поверхах – дитячий, підлітковий, історичний і зал періодики, ми дізналися, що в бібліотеку записана половина жителів міста і послуги тут безкоштовні. Кожен зал оформлений зі смаком і дуже сучасно. Всюди розставлені крісла, маленькі диванчики і дивної форми столики. У великому залі можна проводити презентації та конференції, для цього є все необхідне обладнання, і в той же час дуже затишно. Взагалі, все це мало нагадує бібліотеку в нашому розумінні. Тут навіть акваріум є.

 

Далі ще цікавіше! Ми піднялися на третій поверх, де було досить багато молодих людей з книгами і за комп'ютерами – щось на зразок читального залу, тільки з більшим комфортом. Наша екскурсовод сказала, що, якщо хтось втомиться від занять, може піти в спеціальну кімнатку і відпочити в тиші. Обстановка невимушеної релаксації – підвісні гойдалки, великі вікна, нічого зайвого.

 

Також є кімната, де проводять шкільні заняття. Учні знайомляться тут з ... роботою 3D-принтера. Діти за допомогою співробітника бібліотеки придумують, моделюють і створюють іграшки.

Ну і чого ми зовсім не очікували побачити, так це маленька, але справжня студія звукозапису! Гітари, барабанна установка, величезний пульт звукорежисера, наворочений комп'ютер і кімната запису зі звукоізоляцією. Все це абсолютно безкоштовно. Будь-який бажаючий творити і розвиватися може записати тут свою пісню або навіть альбом. Хлопець за пультом розповів нам, що все почалося з невинного захоплення вініловими платівками та бажанням оцифрувати музику. В результаті місцева влада допомогла влаштуватися в міській бібліотеці.

 Ми зайшли в будівлю просто з цікавості, а вийшли з чітким розумінням, що бібліотеки більш ніж успішно можуть існувати в сучасному світі. Хочеться вірити, що і наші бібліотеки в недалекому майбутньому теж стануть місцем, куди люди будуть йти з величезним бажанням і проводитимуть там час із задоволенням і користю.