(067) 443-93-97, (044) 412-27-01

AGROEXPO-2019: підсумки

Завершилася VII Міжнародна агропромислова виставка AGROEXPO-2019, в якій взяли участь 585 компаній-експонентів і близько 500 учасників Покровського ярмарку.

За чотири дні, з 25 по 28 вересня, виставку відвідали 45 163 особи. Для порівняння: кількість відвідувачів в минулому році склало 35 000.

Під час роботи виставки відбулися семінари, конференції, дискусії. У перший день дискутували роботодавці України в зв'язку з тим, що в проекті бюджету-2020 немає коштів на програму часткової компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки. В результаті представники 230 аграрних підприємств підписали відкритий лист до Президента України з проханням зберегти державну програму підтримки сільгоспмашинобудування.

Уже традиційно на "AGROEXPO-2019" можна було побачити новинки сільгосптехніки світових і вітчизняних брендів безпосередньо в роботі в полі на спеціальному полігоні. За три дні було продемонстровано 26 одиниць техніки.

Також організатори виставки підготували 5 спеціальних смуг для тест-драйву кросоверів і позашляховиків, в якому взяли участь 11 джипів відомих світових брендів. Крім того, на виставці пройшла прем'єра 10 автомобільних новинок сезону.

На AGROEXPO-2019 аграрії мали можливість купити сільгосптехніку дешевше. Діяли дві акції. За умовами першої, в разі підписання безпосередньо на виставці договорів на покупку техніки, аграрій одержував знижку від 5%. Друга передбачала дисконт від 10%, якщо техніка купувалася прямо з виставки.

Щороку на AGROEXPO проходить Всеукраїнський освітній ярмарок. На цей раз свої наукові досягнення показав 31 вуз з різних куточків України. Серед них НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Уманський національний університет садівництва тощо.

Окремим блоком в рамках виставки проходить "Покровський ярмарок" - культурно-розважальний захід з міні-експозиціями товарів декоративно-прикладного мистецтва, частуванням, виступами творчих колективів та традиційним конкурсом "Гарбуз-гігант". В цьому році було встановлено новий рекорд гарбуза - 76 кг. Переміг гарбуз Олени Горлової із селища Осикувате Кіровоградської області. Переможниця отримала в подарунок 32-дюймовий телевізор.

У цьому році на "Покровський ярмарок" з'явився свій символ - Мартин Боруля, відомий кожному ще зі шкільних часів герой однойменної комедії видатного драматурга Івана Карпенка-Карого (Тобілевича), який народився в Кіровоградській області.

Команда ПрофКниги також взяла участь у виставці і отримала новий досвід. Знайомство з покупцями показало наскільки затребувані книги зі зрошення - в Кіровоградській області з кожним роком дощів все менше. У зв'язку з цим література про пшеницю стала не так популярна, але в той же час покупець шукає нові культури. У роки що минули особливий ажіотаж був навколо нуту. Цього разу жодної книги з нуту не купили. На питання: «у чому ж справа», один з покупців відверто відповів, що ринок збуту перенасичений і аграрії зараз просто не уявляють куди подіти вирощений нут. Зате інтерес до біохімії та агрохімії рослин не вичерпується ніколи. Причому фермери дуже вимогливі - їм потрібні тільки новинки в цій темі. Уже традиційно великим попитом користувалися книги по захисту рослин, але і тут здивувати покупця все складніше. А ось література з нульового обробітку ґрунту в минулі роки не користувалися такою популярністю, як в цьому.

Такі заходи допомагають ПрофКнизі зрозуміти, як розвивається книжковий ринок, чого хоче покупець, чому зростає інтерес до тієї чи іншої теми. Все це дуже корисно і цікаво. Сподіваємося на зустріч в наступному році!